Výpočet povinného a havarijního pojištění

Výpočet povinného ručení je v případě uzavření ještě havarijního pojištění rozšířeno. Pokud majitel požaduje oboustranné pojistné krytí na případné škody v důsledku nehody, je možné vykalkulovat cenu pojistky sloučeně. Pojišťovny mají pro majitele motorových vozidel připraveny kromě uvedených autopojištění ještě další pojistné produkty, které jim zajistí rozšířenou, popřípadě kompletní pojistnou ochranu. Výpočet povinného ručeníbude při rozšířeném autopojištění tvořit základ pro stanovení konečné ceny pojistky. Mezi další pojištění motorových vozidel patří pojistné krytí majetkových škod a zdravotních rizik. Rozšířenou pojistnou ochranu je možné tedy sjednat nejen na vlastní motorové vozidlo, ale i na řidiče, popřípadě i na spolucestující osoby. Výpočet povinného ručení bude potom obsahovat veškerá další sjednaná připojištění. Mnohdy jde využít nabídek pojišťoven, které mají připraveny pojistné balíčky s nakompletovaným pojištěním v rámci vozidla. Pojistné balíčky bývají i cenově zvýhodněné.

Majetkové připojištění vozidla

Výpočet povinného ručení může být rozšířen o další sjednaná majetková připojištění motorového vozidla. Do oblasti majetkového připojištění vozidla patří například pojištění nadstandardní výbavy vozu, připojištění skel, popřípadě i osobních věcí a zavazadel ve vozidle. Výpočet povinného ručení lze provézt i s přidáním dalších pojistných krytí, jako je pojištění proti krádeži a vyloupení vozu, proti jeho odcizení a poškození například vandalismem. Zvláštním připojištěním vozidla je i pokrytí škod vzniklých různými živly.

Zdravotní připojištění vozidla

Výpočet povinného ručení dále lze rozšířit i o zdravotní připojištění. Úrazové pojištění tvoří základ všech pojistných produktů zaměřených na pokrytí zdravotních rizik souvisejících z nehodou vozidla. Úrazové pojištění je možné sjednat tak zvaně na počet sedadel ve vozidle. To znamená, že má v rámci úrazového pojištění zajištěnou pojistnou ochranu nejen řidič, ale i osoby spolucestující ve vozidle. Pokrývá i následky úrazu a v tom nejhorším případě i smrt.

riziku se nevyhnete - srovnejte si havarijní pojištění, havarijní pojištění vám ušetří peníze i trápení, víte jak postupovat při nehodě v zahraničí

Havarijní pojištění výpočet