Výpočet havarijního pojištění si můžete udělat sami

Než se rozhodnete pro uzavření smlouvy havarijní pojištění, udělejte si sami výpočet – alespoň předběžný, abyste se pak mohli lépe orientovat v nabídkách jednotlivých pojišťoven a mohli si vybrat tu nabídku, která bude nejlépe odpovídat vašim potřebám. Pokud chcete informace snadno a rychleji, můžete využít kalkulátor pro výpočet havarijního pojištění. Ten provede výpočty za vás a vy dostanete hotové nabídky, z kterých už si stačí jen vybrat.

Podle čeho se kalkuluje cena havarijního pojištění

Cena havarijní pojištění závisí na výši pojistné částky, výši spoluúčasti, stáří vozidla, účelu užívání, typu vozidla, zabezpečení vozidla a jeho vybavení. Nezapomínejte, že rozhodující v nabídce by neměla být jen cena, ale i kvalita služeb a také dobré jméno pojišťovny.

Výpočet havarijního pojištění online

Výpočet havarijního pojištění online je jednoduchý – zadáte základní údaje o vás a o vozidle, hodnota vozidla bude porovnána s obvyklou cenou na trhu. Pak zvolíte výši krytí rizik, míru spoluúčasti, frekvenci placení a můžete i kombinovat havarijní pojištění s povinným ručením. Po výpočtu a výběru nejvýhodnější nabídky můžete sjednat havarijní pojištění online.

Jak probíhá výpočet a uzavření havarijního pojištění

Po zadání základních údajů o vozidle vám budou předloženy nabídky jednotlivých pojišťoven včetně možností dalších připojištění. Pak zbývá vybrat pojišťovnu, zadat přesné údaje o vozidle a případném připojištění. Po potvrzení údajů a pročtení podmínek bude vaše objednávka havarijního pojištění potvrzena. Všechny potřebné dokumenty vám pak přijdou poštou. Pojistná smlouva platí od zaplacení pojistného. Krytí rizik však platí až od prohlídky vozidla asistenční službou.

riziku se nevyhnete - srovnejte si havarijní pojištění, havarijní pojištění vám ušetří peníze i trápení, víte jak postupovat při nehodě v zahraničí

Havarijní pojištění výpočet